Паливороздавальні колонки: нюанси вибору
Сучасні паливороздавальні колонки призначені для подачі палива в автомобільний бак, а також для того, щоб розраховувати, скільки літрів палива було подано в бензобак. Останнім часом паливороздавальні колонки (ТРК) стали дедалі сучаснішими, а їх виробництво взялося безліч компаній, тому ринок швидко поповнився великою кількістю доступних моделей пристроїв. Бізнесмен-початківець з легкістю може загубитися в такій величезній масі інформацій, при виборі ТРК для своєї автозаправної станції. Новачок з малим відсотком ймовірності зможе зробити грамотний вибір.
Як підібрати відповідну ТРК
Для здійснення правильного вибору необхідно звернути увагу на наступний критерій: кількість відвідуваності вашої станції. Щоб було простіше зрозуміти, про що йдеться, ми підготували для вас приклад. Автозаправна станція розташовується у межах міста, або жвавому ділянці федеральної траси. У такому разі власнику варто віддати перевагу п’ятипаливним ТРК. Якщо він зважиться на встановлення подібної комплектації, тоді його бізнес позбавиться таких проблем:
Економія території станції. На вільній площі можна з легкістю розташувати місця проведення дозвілля для клієнтів, що суттєво підвищить прибуток. Або на території, що звільнилася, можна встановити додаткові колонки. Також можна розглянути варіант встановлення магазину, а також паркування. Такі рішення, всі без винятку, підвищать прибуток бізнесу власника.
Значне збільшення прохідності заправної станції. Якщо на АЗС будуть розташовані двопаливні ТРК, новий клієнт не відразу зрозуміє суть розташування колонок роздачі палива, через що створить незручності іншим людям, почавши розбиратися в системі роботи в пошуку колонки, що подає його вид палива. Тому простіше встановити п’ятипаливні колонки, що збільшить зручність для відвідувачів, тому що в такому разі заправитися будь-яким видом палива можна буде у кожної паливороздавальної колонки, а також підвищить кількість клієнтів на день.
Не менш необхідний здійснення правильного вибору критерій – тип гідравліки. Усього на ринку начитується два види ТРК за гідравлічною основою: всмоктувальні ТРК та напірні ТРК. Поділ може відбуватися і за типом контролю, яких також два: електронний та ручний.
Паливороздавальні колонки, оснащені ручним силовим агрегатом, давно залишилися позаду, але ручний контроль також здатний конкурувати з електронним. Основна відмінність ручного управління полягає у використанні кнопок запуску та зупинки подачі палива. ТРК з ручним контролем стануть відмінним рішенням для компаній-початківців, але підприємства, що вже щільно ґрунтувалися на ринку, не можуть дозволити собі використання ручного управління, оскільки більш простим рішенням стане закупівля і подальше використання автоматизованих колонок. Вони мають також корисну для великих АЗС перевагу – автоматичний розрахунок, який надходить також в електронному вигляді.