Сучасні паливороздавальні колонки

Паливороздавальні колонки

Паливороздавальні колонки (ПРК) використовуються для заправки автомобілів паливом, а також вимірювання та обліку налитого палива. В наш час асортимент паливороздавальних колонок, представлених на ринку обладнання для АЗС, досить широкий.

При відкритті нової автозаправної станції (АЗС) та вибираючи найбільш підходящі для неї ТРК, необхідно враховувати низку факторів. Наприклад, якщо Ваша АЗС розташована десь у селі, далеко від завантаженої автомобілями автомагістралі, і розрахована на невелику кількість клієнтів, то краще купити одинарну паливороздавальну колонку. Одинарні паливороздавальні колонки спроектовані спеціально для обслуговування до одного автомобіля у кожний момент часу. У цьому випадку Вам знадобиться щонайменше 3 ПРК – кожна для своєї марки палива. Якщо ж Ваша АЗС функціонує поблизу шосе і ціни зумовлюють попит, то економічно доцільніше було б купити подвійну паливороздавальну колонку, хоча б для виду палива, що має найбільший попит.

Подвійні ТРК призначені для обслуговування до двох автомобілів в той самий час. Використання на АЗС таких паливороздавальних колонок дозволить скоротити автомобільні черги за паливом, кількість автомобілістів, які вирішили не чекати і поїхали заправлятися на іншу АЗС, а також збільшить пропускну спроможність автозаправної станції, а отже, її прибуток.

Роздавальні колонки бувають з ручним та з електричним приводом. У разі електричного приводу механізмами ПРК автоматично забезпечується припинення подачі палива після видачі необхідного об’єму, який встановлюється пристроєм, що задає. Колонки з ручним приводом зараз Ви зможете знайти лише у музеї. Розрізняють ПРК та за способом управління. Паливороздавальні колонки з ручним керуванням використовуються для видачі палива без електроживлення, не гарантується можливість автоматичного блокування подачі палива після видачі заданої дози. ПРК з керуванням від місцевого пристрою має зовнішній дисплей і набір кнопок, за допомогою яких клієнт сам встановлює вид і літраж порції палива, що видається. Літраж порції палива роздавальної колонкою, що видається, з керуванням від дистанційного задає пристрою задається оператором. Існують і паливороздавальні колонки з комбінованим управлінням, тобто одночасно з управлінням від пристрою, що задає, і з місцевим ручним управлінням.

За способом розміщення паливороздавальні колонки діляться на стаціонарні, жорстко закріплені на певному місці АЗС, та переносні (мобільні ПРК). Колонки можуть видавати як однокомпонентне паливо, і утворювати паливну суміш. Крім того, у кожної паливороздавальної колонки визначено номінальну витрату палива – 25, 40, 50, 80, 100 або 160. Залежно від якості виконання встановлюється основна похибка роздавальної колонки.

Схожі записи