Зачищення резервуарів
Для забезпечення якісної роботи будь-якої АЗС та нафтобази важливо своєчасно робити зачищення паливних резервуарів від опадів нафтопродуктів, нафтових шламів та домішок. За своєчасністю проведення такої зачистки паливних резервуарів суворо стежать контролюючі органи. Але й самі власники АЗС та нафтобаз безпосередньо зацікавлені в тому, щоб зачистка паливних резервуарів проводилася якісно та вчасно. Тому що від того, як ретельно здійснено зачистку резервуарів, залежить якість палива. Погане паливо – результат неякісної та невчасної зачистки резервуарів призводить до втрати клієнтури. Зачистка резервуарів
Зачищення резервуарів проходить такий процес:
В першу чергу видаляють осад, що залишився в нижній частині резервуара і являє собою суміш нафтопродукту, що зберігається з брудом, іржею, присадками, а в деяких випадках і з водою. Осад із резервуара видаляють за допомогою під’їзних засобів, насосів або вручну. При виявленні у резервуарі збільшення концентрації шкідливих парів вище регламентованих санітарними нормами роботи припиняють. Робітники залишають резервуар, після чого проводиться його дегазація до того часу, поки концентрація шкідливих пар не досягне санітарних норм.
Очищення внутрішньої поверхні резервуара у всьому обсязі виконують у два етапи:
- перший полягає в тому, що за допомогою лопаток і скребків, виготовлених з кольорових металів або неметалевих матеріалів, знімають шар осаду нафтопродуктів із внутрішніх стін резервуара з подальшим видаленням осаду;
•другий включає операції промивання стінок внутрішньої поверхні резервуара та їх протирання. Якщо зачистку проводять у літній період, коли джерела гарячої води, пара не працюють, використовують воду з водопровідної мережі. Для цього заповнюють водою резервуар так, щоб вода разом із частинками нафтопродуктів безперервно зливалася через заливний або вимірний люк.
Для економії води резервуар, повністю заповнений водою, залишають на 10-12 год, даючи можливість спливти на поверхню частинкам нафтопродуктів. Після закінчення цього часу в резервуар додають чисту воду, а суміш нафтопродуктів з водою зливають із резервуару доти, поки не буде видалено шар нафтопродуктів з поверхні води в резервуарі. Потім зливають воду з резервуара і промивають водою з брандспойту. Після зливу всієї води провітрюють резервуар, відкривши для цього всі люки та засувки.
Остаточно внутрішню поверхню резервуара очищають мішковиною або дерев’яною сухою тирсою, якою ретельно протирають всю внутрішню поверхню резервуара з подальшим видаленням з резервуара протирочного матеріалу. Для зачистки резервуарів використовують і пару. У цих випадках після зняття та видалення осаду повністю закривають люки, засувки і протягом 2-3 год безперервно подають пару в резервуар. Потім, припинивши подачу пари, одночасно відкривають люки і засувки і провітрюють резервуар з подальшим протиранням.